הצגת מאמרים השייכים ל: טקס והמנהגים

 
 
 

 רקע כללי על טבעות נישואין

טבעות נישואין הן הסמל הנצחי של הקשר הזוגי וניתן לראות כאלו שמסמלות קשר זה בתרבויות שונות. בהלכה היהודית טבעות נישואין חיבות להיות עשויות מחומר אחד, כאשר החלק הפנימי חלק וללא פגמים. ניתן לחרוט בחלק הפנימי של הטבעת או לשבץ אותה באבני חן או יהלומים רק לאחר החופה, אסור לקבל טבעת נישואין במתנה, הטבעת  חייבת להיות קנינו של הבעל.

חומרים מומלצים להכנת טבעות נישואין שיחזיקו מעמד

טבעות הנישואין עשויות להיות מכל חומר. החומרים הנפוצים הם כסף פלטינה וזהב. כמובן שניתן גם, בהתאם לטעמכם האישי, להזמין גם טבעות נישואין העשויות מכסף. טבעות אלו אמנם זולות יותר, אולם כסף נוטה להשחיר ואינו עמיד לאורך שנים. סוג מתכת של טבעת נישואין שפחות פופולארי בישראל הן טבעות עשויות פלטינה. הסיבה לכך שטבעות אלו אינן נפוצות היא מאחר והחומר מאוד יקר וניתן לעשותו בצבע לבן בלבד. החומר הפופולארי ביותר ממנו עשויות טבעות נישואין הוא כמובן זהב. גדולתו של הזהב הינה בכך שאפשר לייצר את טבעות הנישואין בצבעים שונים ובקאראט שונה.

מהו קאראט?

קאראט במתכות היא יחידת טוהר שקובעת את אחוז המתכת האצילה. זהב טהור מספרו 24 קאראט ועל מנת לקבל את אחוז המתכת האצילה צריך לחלק את יחידת הקאראט ב24 לדוגמא: 18:24=75 זהב 18 קאראט מכיל 75 אחוז טהור ו 25 אחוז מתכות שונות.

האם ניתן לייצר טבעות נישואין ממתכות אחרות?

מקובל להשתמש בארבע מתכות:
ניקל
כסף
אבץ
נחושת
כאשר היחס בינן קובע את הצבע, זהב אדום לדוגמא יש בו אחוז גבוה יותר של נחושת וזהב לבן אחוז גבוה יותר של ניקל. זהב אדום ולבן ניתן לעשות עד 18 קאראט מכיוון שבקאראט יותר גבוה אין השפעה של המתכות האחרות על הצבע ולעולם הוא יהיה צהוב.

רצוי לציין שזהב לבן שמתקבל לאחר הסגסוגת צבעו אינו לבן אלא לבן צהבהב ועל מנת להופכו ללבן מצפים אותו בחומר אציל שנקרא רדיום, את הציפוי צריך לחדש מדי פעם ולכן אנו ממליצים במקרה להימנע מציפוי וללכת עם הצבע שמתקבל שהוא גם על פי דעתנו יפה יותר וכמובן שעמיד יותר. לגבי בחירת הקאראט, כמובן שזאת העדפה אישית אולם מניסיוננו אנו ממליצים על 14 קאראט, טיפ חשוב לבחירת החומר ממנו תרצו לייצר טבעות נישואין הוא לזכור שטבעת הנישואין אמורה להיות כל הזמן על היד במשך עשרות שנים ולכן עדיף חומר קשה יותר על פני חומר טהור יותר שמטבעו הוא רך ופגיע למכות ושריטות.

האם ניתן לעצב טבעות נישואין בצורות שונות ?

ניתן לחלק טבעות נישואין לארבע סוגים (חלוקה שנוצרה על ידינו ועל פי ניסיוננו ):
קלאסיות
מודרניות
עתיקות
אומנותיות

קלאסיות - טבעות נישואין קלאסיות תמיד היו ותמיד יהיו! אין לטעות לגביהן וכל העונד אותן מיד יזוהה כנשוי. ניתן לעשות בכל הצבעים, בגימור מט מבריק או רקוע וצורתן בדרך כלל חצי עגולה שטוחה או קעורה ,רחבות או צרות יותר אבל בעיקר פשוטות, טבעות ישירות לא מתימרות.

מודרניות - עיצובה של טבעת נישואין מודרנית מתבטא בעיקר בטקסטורות השונות ובשילובי הצבעים שיוצרים בטבעת, הרושם שמתקבל הוא של מראה נקי אבל הרבה יותר מתוחכם מהמראה הקלאסי.

עתיקות - אי אפשר לטעות לגבי טבעות נישואין המעוצבות בסגנון עתיק שכן טבעות אלו הן רומנטיות. רוח של פעם מנשבת מתוכן, יש כאלה שרואות בהן טירות, נסיכות ואגדות ויש כאלה שרואות בהן חמימות, משהו אמיתי של פעם, כנות וצניעות. המאפיין העיקרי של טבעות נישואין עתיקות הוא חריטות של פרחים ועלים או הבלטות אוריינטליות. את הטבעות האלו ניתן לעשות בכל צבעי הזהב.

אומנותיות - כשאנו מדברים על עיצוב טבעת נישואין בסגנון אומנותי השמיים הם הגבול!!! ניתן לראות דוגמאות שהן ממש יצירות אומנות כאשר חובה להשתמש ביותר מצבע אחד של זהב. הטבעת האומנותיות אהובה על מעט אנשים וזה ייחודן, מי שעונד טבעת נישואין עתיקה בוודאי רוצה לומר משהו על עצמו.

 

 

עדיין אין תגובות למאמר הזה.היו ראשונים להגיב

 


 
 

 
Weddingbook בע"מ © כל הזכויות שמורות
אושן טכנולוגיות: פיתוח UI