הצגת מאמרים השייכים ל: החתן

 
  • זהירות זיופים!! הגן על עצמך ברכישת תכשיט יהלום.

 
 

אז נכון, ישנם נוכלים, ובמידה ונפלת קורבן למעשה רמייה ונודע לך על כך סביר להניח שלא תחזור על הטעות בשנית, אולם, הרוב- כלל לא מודעים.

צרכנים רבים  אינם ערניים  לכך שרכישת יהלום ללא הידע הנדרש עלולה  בסופה להסתיים בהפסדים ובעגמת נפש.

האפשרות הנותרת לכם היא לדעת יותר, "ידע הוא כל מעוז חפצי" טען פרנסיס בייקון, ועם הידע הזה תוכלו להשתמש על מנת לא להגיד בבוא היום "לא ידעתי"

 

היהלומים הם מוצר צריכה הנחשק בעולם אך הם גם המוצר שבו ניתן בקלות יתרה לרמות צרכנים  ,עם התקדמות הטכנולוגיה המאפשרת ליצור חיקויים בצורה קלה וקרובה מאוד למקור,השוק מוצף בדמויי יהלומים ,אך גם אם אכן מדובר ביהלום האם המחיר ראוי לאיכות האבן?

  הצרכן הישראלי ערני ולא מתעצל, אך  לעיתים הוא כן תמים וחסר ידע בכל הנוגע ליהלומים, מה שהופך את התרמית למאוד פשוטה ונטולת סיכונים.

אז מה אתם לא יודעים? תתפלאו, המון.

 הגודל- לא קובע.

אז נכון הוא מרשים ונראה לכם מציאה במחיר המוצע, אך ישנם פרמטרים נוספים משמעותיים לא פחות לקביעת ערך היהלום אותו רכשתם.

קביעת ערך היהלום כוללים ארבעה גורמים המדורגים עלפי סקאלה בינלאומית מקובלת.

ה- 4C 

Cut חיתוך –דרגת חיתוך מתחת לgood- , ישפיע על הניצוץ של היהלום ולמעשה על החיים המוקרנים ממנו.

Color צבע- ככל שיהלום חסר צבע הוא יותר נדיר ויותר יקר. את הצבע מודדים באותיות לועזיות כאשר האות D  מציינת את האבן הלבנה ביותר .

 Clarity נקיון וצלילות – ככל שהיהלום יותר צלול וללא פגמים, ערכו יעלה, מיקום גודל וצבע הפגם , גם הם משפיעים על דרגת הנקיון.

Carat משקל- קראט הוא משקל היהלום, קראט הוא 100 נקודות כך שרבע קראט הינו 25 נקודות.

די בהבדל של נקודה אחת במשקל כדי להוריד משמעותית את המחיר

 

חושבים שזה הכל? תמשיכו לקרוא.

בשום פנים אל תנסו לבחון יהלום בעצמכם,

אין סיכוי שתצליחו לדעת לבד האם האבן מזויפת או לא, האם היא עברה טיפול השבחה או לא

את ניקיון היהלום ניתן לקבוע רק בהגדלה של פי 10 באמצעות מכשור מיוחד בלבד , בנוסף , כאשר האבן כבר משובצת בתכשיט, בדיקת משקלה  הוא יותר מסובך וניתן לעשות זאת באמצעות בדיקה מעבדתית , בעזרת ציוד גמולוגי מדעי ,מתקדם ומתוחכם.

ומה לגבי חיקויי יהלום? עין לא מקצועית רוב הסיכויים שלא תבדיל בין חיקוי ליהלום טבעי. רבים נופלים קרבן לנוכלים המוכרים יהלומים מלאכותיים או אפילו צובעים יהלומים על מנת לחקות את היהלום הצבעוני הנדיר- הצבע כמובן יורד אך יותר חשוב מזה, אתם קונים יהלום מלאכותי במחיר של יהלום אמיתי-או במילים אחרות ,מנצלים את חוסר הידע שלכם ,משקרים לכם.

 

כיצד למנוע זאת?

אל דאגה אף אחד לא מצפה מכם לדעת לזהות יהלום או לקבוע את הערך שלו

רק גורם חיצוני אובייקטיבי ומורשה יכול לקבוע את דרגת יהלום וייתן תעודה ליהלום, התעודה הגמולוגית  היא הכלי  היחיד לקביעת ערך היהלום, רק תעודה  בלתי תלויה ממעבדה עצמאית היא הבטחה לערך היהלום.

מהי תעודה גמולוגית?

התעודה היא דו"ח דירוג ליהלום הנערך על ידי גמולוג מוסמך מומחה בתחום- רק הוא, באמצעות המכשור המתקדם המצוי במעבדה והידע, יכול להעניק את הערבות לכך שאכן מדובר ביהלום ומה ערכו. התעודה היא  העדות לאיכות היהלום על פי דרוג בינלאומי מקובל. בתעודה יפורטו המשקל, צבע, דרגת ניקיון, סימטריה ופרופורציות ואף אם היהלום עבר טיפול.

לא כל תעודה היא אמינה.

רבים אינם יודעים זאת, אך ישנן חנויות אשר מנפיקות תעודות גמולוגיות וכאשר המוכר מציג את התעודה הלקוח נרגע ובטוח ברכישתו.

 אך חשוב לזכור את האינטרסים של המוכר, כפי שלא היית קונה רכב מבלי לבדוק את תקינותו במוסך חיצוני ולא היית מסתפק במילתו של בעל הרכב שטוען שהוא תקין, כך לא תקנה יהלום בלי בדיקה חיצונית ומקצועית.

במידה ותינתן לכם תעודה של החנות עצמה, סרבו בנימוס ובקשו תעודה ממכון גמולוגי עצמאי,מוכר, בעל רישוי והסמכה בינלאומיים.

 

היהלומים היקרים והנדירים היו תמיד סמל לאהבה וליוקרה, אך הכוונה הטובה יכולה בקלות להפוך לתחושת השפלה שבה הצדדים הנפגעים הם אתה- הצרכן, ולמי שמיועד התכשיט, תארו לכם את התחושה המבולבלת של מי שקיבל תכשיט יהלום ולפתע מגלה כי רימו אותו, חסכו לעצמכם את התסריט הלא נעים

התעודה היא האסמכתא היחידה לכך שמה שאתה רוכש הוא מה שאתה חושב שאתה רוכש.

 

עדיין אין תגובות למאמר הזה.היו ראשונים להגיב

 


 
 

 
Weddingbook בע"מ © כל הזכויות שמורות
אושן טכנולוגיות: פיתוח UI