הצגת מאמרים השייכים ל: לפני ואחרי החתונה

 
 
 

הפרמטרים אשר משפיעים על התוצאה הסופית שבה תכשיט היהלומיםנראה זוהר,נוצץ,ובוהק.

ברוב המקרים כאשר באים לרכוש טבעת אירוסיןאו עדי יהלומים אנשים מודעי לכך שהצבע והניקיון הם שמשפיעים על ערכו ויופיו של היהלום,אך זה כלל אינו כך.

אני אציין ואנמק מספר פרמטרים אשר משפיעים על היהלום:

גובהה היהלוםהוא מאוד חשוב ומשפיע כיוון שיהלום שאחוזי גובהה  גדולים ישפיע על היהלום בכך שלא יקרין אור וגם בכך שיראה קטן על תכשיט היהלומים.

הגובהה האידיאלי של יהלום עגול הוא 59-62 אחוזי גובה שאותם מודדים בכך שמחלקים את גובהה היהלום לקוטר.יהלום גבוהה או נמוך מידי יראה כבויי וכהה בלי קשר לצבע או לניקיון שלו והתכשיטיראה כבויי ולא נוצץ.

מעבר לכך יהלום גבוהה יראה קטן מגודלו המקורי : לדוגמה הקוטר של יהלום ששוקל קראט אחד בגובהה של 61 אחוז צריך להיות 6.5 מ"מ.והקוטר של יהלום באותו משקל שגובהו 65 אחוז יהיה 6 מ"מ שזה הבדל משמעותי . (קוטר 6 מ"מ הוא של יהלום הגודל 0.85 קראט)

זוויות ליטושהיהלום הינם גם גורם משפיע על החזרי האור של היהלום וככל שהם יהיו יותר מדויקים ובזויות האידיאליות כך תנצנץ יותר טבעת היהלומים.נקיוןהיהלום מאוד חשוב ולא נגמר בדרגת הניקיון.לדוגמא  SI1מיצג דרגת נקיון נעימה אך מאוד חשוב מיקום  הפגם(SI1) וצבעו (לבן או שחור ):אם הוא לבן ונמצא בשולי היהלום לא יראו אותו בעין ועם הוא שחור ונמצא במרכז היהלום אפשר יהיה לראות אותו אשר הוא יהיה משובץ בתכשיט היהלומים,ובהתאם לכך מחירו של יהלום זה יהיה זול יותר .

 צבע היהלום מאו עקרוני אך צריך להיות  מקצוען כדי להבדיל בדקויות של צבע היהלום ולא רק ברמת הצבע אלה לראות אם ליהלום יש גוון חום או שחור שמוריד את מחירו ביותר מחצי.(מכון גמולוגי לא מציין כאשר ליהלום יש גוון חום)יהלום בצבע Hעם גוון חום שווה הרבה יותר מיהלום בצבע Hעם גוון חום ואת זה קשה מאוד לראות בתכשיט היהלומים או בטבעת האירוסיןכאשר היהלום כבר משובץ ולכן חשוב מאוד לקנות במקום בטוח ואמיןאת תכשיטי היהלומיםשלכם.

 

עדיין אין תגובות למאמר הזה.היו ראשונים להגיב

 


 
 

 
Weddingbook בע"מ © כל הזכויות שמורות
אושן טכנולוגיות: פיתוח UI