הצגת מאמרים השייכים ל: קייטרינג ובר

 
  • בחירת קייטרינג לאירוע: לא עניין של מה בכך

 
 

האוכל באירוע הוא ללא ספק אחד המרכיבים החשובים ביותר. הקייטרינג שייבחר, המנות שיוגשו, השירות שיינתן, כל אלה הם קריטריונים משמעותיים ביותר והם אלה שיעידו בין השאר על איכות האירוע וישפיעו על חווייתם של האורחים.

לצד החשיבות שבאיכות המזון והשירות, בל לא נשכח שמדובר בהוצאה העיקרית באירוע בטבע, מה שהופך את הבחירה לבעלת משקל כבד אף יותר. אם בעלי האירוע גם כך משלמים סכום גדול למדיי של כסף, חשוב לוודא שהכסף הולך לידיים טובות ומקצועיות עבור מזון איכותי ושירות מקצועי. 

במאמר הבא נציג לפניכם את כלל המשתנים שיש לקחת בחשבון כשבוחרים קייטרינג לאירוע בטבע. אנו מקווים שבסופה של הקריאה תהיו נבונים יותר בהחלטתכם ותוכלו לעשות את הבחירה הטובה והמוצלחת ביותר עבורכם.

בראש ובראשונה, כדאי לבעלי האירוע לחשוב על סוג התפריט שרלוונטי להם ולאורחיהם. הכוונה היא לקייטרינג בשרי, צמחוני חלבי או טבעוני. חלוקה זו מחלקת גם את חברות הקייטרינג השונות לקטגוריות, מאחר ובדרך כלל, קייטרינג מתמחה באחד מהתפריטים הללו ולא בכמה במקביל. חשוב לציין שטווח המחירים עשוי לעתים להשתנות בין סוגי התפריטים השונים, כך שתפריטים צמחוניים וטבעוניים עלולים להיות מעט יקרים יותר בשל שעות עבודה מרובות יותר הנדרשות להכנת האוכל. עוד נציין, שבבחירת סוג התפריט יש לחשוב על אופי האורחים על מנת להתאים במידה הרבה ביותר את סוג האוכל לאוכלוסיית האורחים באירוע. למעשה, כשבחרתם את התפריט הרלוונטי, אוטומטית מספר חברות הקייטרינג הרלוונטיות לכם תצטמצם משמעותית.

המשתנה הבא שחשוב לתת עליו את הדעת הוא התקציב שיש לאירוע, משמע, כמה כסף יוכל להיות מושקע במנת אוכל לאדם. אם סוקרים את טווח מחירי חברות הקייטרינג בענף החתונות, מדובר על 180 שקלים למנה הזולה ביותר ועד ל-250 שקלים למנה היקרה ביותר בממוצע, כשאיננו לוקחים בחשבון את קצוות ההתפלגות. משמע, את החברות היקרות ביותר בשוק (המתאימות לאירועים בעלי תקציבים מעל הממוצע) וכן את הזולות ביותר (שלדעתנו אינן מתאימות לאירוע מסוג חתונה). חשוב לציין כי העובדה שהמחיר הינו גבוה יותר, אינה מעידה בהכרח על קייטרינג באיכות גבוהה יותר. קיימות לא מעט חברות קייטרינג במחירים גבוהים בעלות שירות ומוצר בינוניים, כפי שקיימות חברות בעלות מחירים ממוצעים המספקות מוצר ושירות איכותיים. לפיכך, אל תסיקו מסקנות שאינן מבוססות, והקפידו לוודא את כל הנתונים שמוצגים בהמשך.   

השאלה הבאה שבוודאי מעסיקה אתכם היא מה כוללת מנה? זו אכן שאלה חשובה ומהותית, בטח כשמנסים לתקצב את הסכום שיש ברשותכם לכל אורח. מחיר מנה לאורח יכלול:

-          המזון שיוגש לאורחים: כשהסטנדרט הוא 4 מנות עיקריות, 3-4 תוספות, 4-5 סלטים ומספר משתנה של קינוחים (בהתאם לסוג הקינוח- אישי או לא). מנות after party אינן כלולות במחיר המנה ולרוב עלותן היא 1500 ₪ לאירוע.

-          הציוד הדרוש להכנת המזון ולהגשתו (ציוד מטבח, מזנוני הגשה וכלי הגשה).

-          צוות עובדים של חברת הקייטרינג: עובדי מטבח, צוות מלצרים ומנהל אירוע. כאשר אין המחיר כולל את צוות העובדים, סכום סביר לתשלום עומד על 300 שקלים לעובד.  

-          ציוד הושבה ואוכל של האורחים: שולחנות, כסאות, מפות, מפיות, סכו"ם, צלחות ומספרי שולחנות.

אלה הם הדברים שנהוג לגלם במנה. חברת קייטרינג שלא כוללת בתוכה את אחד מאלה, כדאי שתציע מחיר מנה בעלות נמוכה יותר ויש לשים לכך לב.

על מנת להבין את יתר הגורמים ועלויותיהם באירוע בטבע, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר "כמה עולה החלום הזה? מחירים ועלויות של חתונה בטבע?".

לאחר בחירת סוג התפריט וחשיבה על התקציב שברשותכם, אתם נותרים עם טווח לא עצום של חברות קייטרינג אופציונאליות. בשלב זה, מומלץ לבדוק האם יש המלצות אמינות על חברות הקייטרינג האפשריות. המלצות של מכרים, חברים, בני משפחה ומפורומים אינטרנטיים שונים אשר יעידו על מוניטין החברה ומיקומה בענף. לאחר מכן, ניתן להתחיל לבצע שיחות טלפון לחברות הקייטרינג האפשריות ולהתקדם לשלב הבא.

לאחר יצירת הקשר עם חברת הקייטרינג חשוב להתייחס למספר פרטים נוספים. נראות של ציוד הקייטרינג הוא אחד מהם. ציוד חדש ושמור נראה טוב הרבה יותר מציוד ישן ומתקלף ויש לכך חשיבות רבה. אין טעם לשאול באשר לכך, מומלץ להגיע לאירוע בזמן אמת ולהיווכח בעצמכם על נראות הציוד. גם המלצרים הם פקטור חשוב- גילם (אחרי צבא), ניקיון בגדיהם, אחידות לבושם, איסוף שיערם וכדומה, הם בהחלט סטנדרטים מקובלים בענף זה ומחובת הקייטרינג להקפיד עליהם. דבר נוסף שחשוב לוודא הוא יחס המלצרים. משמע מהי כמות העובדים שתהיה באירוע בהתאם לכמות האורחים. כמות העובדים היא הפרמטר המשמעותי ביותר שכמתייחסים לשירות. ככל שהיחס נמוך יותר, משמע כמות העובדים לאורח היא גדולה יותר וכתוצאה מכך השירות שיינתן לאורחים יהיה טוב יותר. היחסים המקובלים בשוק עומדים על בין 1:15 ל- 1:10, כש- 1:12 הוא יחס מספק למדיי. לבסוף, חשוב לוודא עם הקייטרינג גם את גמישותם לגבי הוצאת המנות. גמישות זו תתבטא ביכולת לשנות מנה קבועה ולהוציא מרכיבים מסוימים למשל, או בהכנת מנה שאינה קיימת בתפריט שאותה אתה מאד אוהבים. מלבד זאת חשוב מאד לא לקפח אף אורח ולוודא כי ביכולתה של חברת הקייטרינג להתייחס למנות חריגות כמו- מנות בעלות כשרות מיוחדת (גלאט) או מנות צמחוניות (לצערנו, המודעות לגבי מנות טבעוניות, מנות ללא גלוטן או מנות ללא סוכר אינה גבוהה ועל כן מנות אלה אינן בנמצא לרוב).

השלב הבא בתהליך ואנחנו ממש לקראת הסוף, הוא להגיע לטעימות. תמיד כדאי יותר להגיע לטעימות באירוע שמתקיים בזמן אמת ולא לטעימות שמכינים במיוחד בשבילכם. הסיבה היא ברורה, שכן, כך ניתן להתרשם מהאוכל האמיתי שיוצא לאורחי האירוע ומוכן במסות גדולות לעומת אוכל שמכינים במיוחד למספר בודד של אנשים במטרה לבצע מכירה.     

אם הגעתם עד פה, כשההתנהלות מול הקייטרינג נעימה ומסודרת והטעימות הצליחו להנעים את חך כל הנוכחים, נראה לנו שבחרתם. כעת נותר לכם לסגור סופית את הקייטרינג (המפיק יחתום על חוזה עבודה מול החברה), ולשמוח ששלב זה מאחוריכם. בהצלחה!

 

עדיין אין תגובות למאמר הזה.היו ראשונים להגיב

 


 
 

 
Weddingbook בע"מ © כל הזכויות שמורות
אושן טכנולוגיות: פיתוח UI