הצגת מאמרים השייכים ל: טקס והמנהגים

 
 
 

אני מוטי גל, חלקכם מכירים אותי בתור "מוטי ז`ובינו" מהסטודיו לקעקועים, אני מקעקע, צייר, אמן, ונהנה מזה או ט וטו 20 שנה, בכל כתבה אנסה לתת זווית אחרת של העולם המיוחד שמקיף את חיי מגיל צעיר ומהווה חלק חשוב בחייהם של כל כך הרבה אנשים בעולם: עולם הקעקועים.
החלטתי להתחיל מההתחלה, מהימים הראשונים, מגיל 17, צייר חובבן שבא להתקעקע ולמעשה מצייר בעצמו את הדוגמא אותה רצה לקעקע, כך זה התחיל, זה היה האקורד הראשון, המנגינה היא עדיין הפסקול של החיים שלי, היצירה שמרכיבה אותם.

בן 17 הגעתי לת"א לעשות את הקעקוע הראשון שלי ב "סטודיו ז`ובינו", הסטודיו נוצר ב 1982 על ידי שמוליק ז`ובינו, שמוליק החל את דרכו כצייר ופסל והחל לעסוק בקעקועים לפרנסתו ובך הפך לדור שני של מקעקעים וייסד את השם Jovino Dragon Tattoo.
המיקום הראשוני שלו היה באילת, בביתו, שם קעקע לתקופה קצרה בתחילת שנות השמונים, מהר מאד פתח את הסטודיו הראשון שלו בקרוון על חופי אילת, לאלפי התיירים והישראלים שפקדו את החופים היה הסטודיו וחווית הקעקוע אטרקציה ייחודית ומושכת, שנות השמונים המוקדמות לא התאפיינו כמעט כלל במקועקעים בארץ וכל התחום היה בחיתוליו.
לאחר מספר שנים על החופים החליט ז`ובינו לפתוח סטודיו במקום מרכזי באילת, דבר שהגדיל את הצלחתו והביא למעבר הטבעי שלו אל העיר הגדולה ובשנת 1992 פתח את הסטודיו בתל אביב.

הסטודיו שימש לציור ופיסול, עיסוקו המקורי ואהבתו הראשונה ובמקביל לקעקועים, רחוב שיינקין היה המיקום ומהר מאד הפך שמוליק ז`ובינו לאחד האנשים המובילים ומאוחר יותר למוקד המרכזי של הקעקועים בארץ.
מדובר באיש מאד מצחיק, חסר אגו, שלמרות החזות שלו שאותי בתור נער מאד הפחידה, האיש בעל נשמה טובה ולב זהב, היו לו יכולות לחזות דברים, תהליכים, אירועים, סוג של מדיום במובן מסוים.
בשנת 1994 זכה ז`ובינו בשלוש מקומות ראשונים בתחרות בין לאומית גדולה שנערכה באנגליה ומאז הפך לשם דבר בעולם.

בחזרה אלי...

הגעתי עם הציור, החלטתי שאקעקע על עצמי משהו ייחודי ומאה אחוז שלי, שמוליק אהב את הציור ומהר מאד התחלנו לנהל שיחות על ציור ועל קעקועים, דבר שהוביל בסופו של דבר להתלמדות שלי בתור נער אצלו ותחילתו של תהליך ארוך, חתונה שלי עם עולם הקעקועים, למדתי את התורה, את הגישה, את הרקע ואת היחס הנכון, יחס אותו אני מקנה עד היום הן ללקוחות והן לעובדיי בסטודיו.


בהרבה מובנים הוא היה לי לאבא שני, דמות שלמדתי ממנה המון, ובעיקר עיצבה את המהות שלי כמקעקע, כאיש מקצוע ואמן וחשוב מכך: כאדם, אני יכול בהחלט לומר שהיום הזה בו הגעתי לסטודיו לראשונה שינה לי את החיים והביא אותי לשביל חדש בו אני ממשיך ללכת עד היום וכנראה שילווה אותי עוד שנים רבות.

מהר מאד עבר שמוליק לקעקע גם בחו"ל בנוסף לארץ, נסיעותיו היו תכופות יותר ויותר והחל להיווצר מצב בו אני מנהל בפועל את הסטודיו, ואט אט מקבל את האחריות על הזמנת חומרי הגלם, הטיפול בציוד, ולמעשה כל התחזוקה, האמון בינינו היה מלא לחלוטין.
סגולותיו המיוחדות של האיש מעבר להיותו מקעקע נפלא עמדו לזכותו ובאמצע שנות התשעים האיר לו המזל פנים וזכה בסכום של 18 מיליון שקל בלוטו, למרות החוויה המדהימה הוא נשאר אותו אדם אך הביע רצון לפרוש בשלב זה מחיי הקעקועים ותוך חודשים מספר הוריש לי את ניהול הסטודיו ורכשתי ממנו את המקום, קיבלתי יחד עם המקום גם את הגישה, את המקצועיות ואת הידיעה העמוקה כי מאחורי כל מקועקע נמצא אדם, אדם עם רגשות, עם פחדים ורצונות, באותו הרגע בו הוא בחור לתת בידי את גופו הוא למעשה נותן בי את האמון הגדול ביותר וזה הרגע בו אתה מבין שהגעת למקום בו בוטחים ביכולות ובאומנות שלך, זה הרגע בו אסור לאכזב את האדם שמולך שעבורי הוא קודם כל אדם ורק אח"כ לקוח, על בסיס היחס והכבוד ההדדי בין המקועקע למקעקע, על בסיס האמון שנוצר שם, על זה בניתי את הקו שלי כמקעקע ועל כך אני חייב תודה גדולה לשמוליק ז`ובינו שנתן לי את הכלים.

 

עדיין אין תגובות למאמר הזה.היו ראשונים להגיב

 


 
 

 
Weddingbook בע"מ © כל הזכויות שמורות
אושן טכנולוגיות: פיתוח UI